Dlaczego indywidualne podejście Mentora jest ważne?

bootcamp

Indywidualne podejście Mentora do uczestnika szkolenia umożliwia mu naukę „tu i teraz”. Taki proces nauczania otwiera nowe możliwości, które nie będą dostępne dla uczestników szkoleń grupowych. Dowiedz się, dlaczego obecność Mentora oraz jednostkowy tok nauczania są ważne podczas bootcampów programistycznych.

Grupowe „wszystko jasne”

Pewnie niejednokrotnie doświadczyłeś sytuacji, gdy uczestniczyłeś w jakimś szkoleniu, w czasie którego padło magiczne pytanie szkoleniowca: czy wszystko jest zrozumiałe? W dużej grupie, zawsze znajdzie się jedna osoba, która wszystko świetnie rozumie. Właśnie ona bez wahania odpowie na pytanie prowadzącego: pewnie! Szkoleniowiec nie zastanawiając się dłużej rozpoczyna nowy materiał. Cóż, w takiej sytuacji reszta grupy, która być może nie do końca zrozumiała omawiane zagadnienie, musi przyjąć do wiadomości fakt, że na wytłumaczenie czegoś raz jeszcze, jest już za późno.

Jednostkowe „nie rozumiem”

Spróbujmy teraz odwrócić poprzednią sytuację. Zastąpmy osobę wszystkowiedzącą jej przeciwieństwem. Uczestnik przyznaje się odważnie, że czegoś nie rozumie. Jeśli dla pozostałych materiał jest jasny i mamy przypadek jednostkowego niezrozumienia to, znamy dalsze koleje zajścia na szkoleniu. Szkoleniowiec raz jeszcze omówi dane zagadnienie, które większość osób już doskonale pojęła. A to z kolei jest gwarancją braku skupienia i nudy dla tej większości.

Przykre konsekwencje opuszczenia materiału

Gdy uczestniczysz w grupowym szkoleniu, które zazwyczaj odbywa się w szaleńczym tempie, to w przypadku ominięcia jednego dnia, nie masz szans nadrobić zaległości. W efekcie zakończysz kurs z „niepełną” wiedzą i po części… stratą czasu.

Grupa vs. indywidualny mentor

Powyższe sytuacje miały na celu ukazanie tego, jak wygląda nauka w grupie. Natomiast przekształcając je na indywidualną opiekę mentora zyskujemy zupełnie inną jakość nauczania. Mentor jest do dyspozycji uczestnika bootcampu programistycznego przez cały czas. Gdy czegoś nie pojmujesz, prosisz o wytłumaczenie danego zagadnienia. Gdy panujesz nad nową wiedzą to, po prostu lecisz dalej z nową partią materiału. Dzięki indywidualnej opiece mentora, zyskasz pewność, że wszystko zrozumiałeś i cały czas jesteś na bieżąco z materiałem. Nie martwisz się, że grupa czeka, ani nie nudzisz się słuchając tego samego po raz wtóry.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Dlaczego indywidualne podejście Mentora jest ważne?”

  1. Ciekawe podejście mentora to podstawa rozwoju uczniów i pracowników. Ma to szczególne znaczenie w firmie i agencjach reklamowych. Przecież tam pracownicy odpowiadają za pozycjonowanie stron www bądź copywriting. I są przez mentorów odpowiednio zachęcani do realizacji swoich zadań. Gdy się z nich wywiązują dobrze, otrzymują pochwały, a zarazem nowe możliwości rozwoju 🙂

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting