Gotowy czy dedykowany system e-commerce – który wybrać?

rozwiązania-e-commerce (1)

Jeżeli planujesz założyć własny sklep internetowy, jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi przyjdzie nam stanąć, będzie wybór odpowiedniego systemu e-commerce. Do wyboru masz skorzystanie z jednej z gotowych platform lub zlecenie zaprojektowania dedykowanego systemu e-commerce. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań i w jakich sytuacjach warto z nich skorzystać.

Gotowe platformy – dobre na początek i dla małych firm

Na początku, gdy dopiero rozkręcamy pierwszą działalność gospodarczą, na przykład otwieramy niewielki sklep internetowy, poszukujemy przede wszystkim rozwiązań, które będą proste i tanie. Jeżeli posiadamy niewielką bazę produktów i nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne funkcje, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jednej z gotowych platform e-commerce.

Bardzo często również na tym etapie działalności przedsiębiorca jeszcze dobrze nie wie, czego będzie dokładnie potrzebować. Z tego powodu nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy na to, by od podstaw zaprojektować specjalnie na nasze potrzeby dedykowany system e-commerce.

Warto wypróbować najpierw niedrogie platformy na abonament. Dostępne są one praktycznie od ręki, okres wdrażania nie trwa długo. Bardzo często z tego rodzaju systemów możemy korzystać na zasadzie abonamentu. Możemy znaleźć atrakcyjne oferty systemów e-commerce, gdzie za jeden miesiąc zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Zwykle przewidziany jest bezpłatny okres próbny, gdy możemy przetestować system.

Gdy rozwijamy działalność – dedykowany system e-commerce

Jeżeli prowadzimy dużą firmę (na przykład sklep internetowy lub hurtownię), posiadamy skomplikowaną bazę produktową, lub testowane wcześniej gotowe rozwiązania nie spełniły naszych oczekiwań, najlepszą opcją będzie zlecenie zaprojektowania od podstaw lub z szablonu dedykowanego systemu e-commerce. Będzie on uwzględniał nasze indywidualne potrzeby. W tym przypadku należy się liczyć z długim czasem oczekiwania (kilka miesięcy) i wysokimi kosztami (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych). Dedykowany system e-commerce dla sklepu lub hurtowni internetowej może zaprojektować dla nas SIEF-IT, firma zajmująca się rozwiązaniami dla e-commerce.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting