Projektowanie stron WWW – naucz się tworzyć profesjonalne witryny przez internet

Projektowanie stron www

Zawód programisty od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – wysokie zarobki i możliwość współpracy z klientami bez wychodzenia z domu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na karierę w świecie tworzenia stron internetowych. Jak się okazuje – aby nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby znaleźć pracę w branży, nie musisz nawet iść na studia. Bogactwo kursów online sprawia, że rozpoczęcie przygody z projektowaniem stron WWW jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę sprawdzonych miejsc w sieci, które oferują najlepsze i najpopularniejsze wśród internautów na całym świecie kursy.

Projektowanie stron WWW – Front-End czy Back-End?

Decydując się na rozpoczęcie kariery z branży IT, już na samym początku musisz zdecydować, czym chciałbyś się zajmować. Dziesiątki różnorodnych języków programowania sprawiają, że bycie dobrym we wszystkim jest wręcz niemożliwe. A więc Front-End czy Back-End? Zacznijmy od tego drugiego – jest to przede wszystkim praca nad witryną od środka, czyli zadbanie o usługi sieciowe czy systemowe. Z kolei jego przeciwieństwo jest dziedziną, której zawdzięczamy interaktywne i atrakcyjne wizualnie strony. To właśnie Front-End jest odpowiedzialny za ich wygląd. Wybór nie jest prosty, a decyzja zależy wyłącznie od Twoich preferencji – wolisz zajmować się uporządkowaną częścią projektowania stron internetowych, czy skupić się na dynamicznym rozwoju języków dedykowanych walorom wizualnym i interaktywności witryny?

Tworzenie stron internetowych z Udemy

Udemy to jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci, w którym czekają na Ciebie tysiące kursów z różnorodnych dziedzin. Wśród nich nie zabrakło oczywiście tworzenia stron internetowych. Witryna udostępnia materiały stworzone przez sprawdzonych instruktorów, najczęściej w formie wykładów i dodatkowych ćwiczeń. Nie istnieją żadne ramy czasowe – po wykupieniu dostępu do kursu zostaje on zapisany na Twoim koncie do momentu, aż nie zdecydujesz się go usunąć. Choć Udemy oferuje płatne możliwości nauki, to nieustanne promocje sprawiają, że bardzo często możesz wykupić interesujące Cię szkolenie już za 39 zł! Różne poziomy zaawansowania i dziesiątki lekcji z poszczególnych języków programowania gwarantują, że każdy web developer znajdzie tam coś dla siebie.

Naucz się projektować strony WWW z Udacity

Udacity to serwis oferujący naukę przez internet, który został nazwany przez swojego twórcę uniwersytetem online. I tak właśnie jest! Oprócz darmowych kursów internauci mają możliwość zapisania się na tzw. Nanodegree z interesującej ich dziedziny. Jak z pewnością się domyślasz, wśród dostępnych propozycji znalazło się również projektowanie stron WWW. Czym różni się wersja darmowa od płatnej? Przede wszystkim społecznością – każdy z uczestników kursu dostaje dostęp do kanału na komunikatorze Slack oraz zostaje objęty opieką mentora. Filmy, dodatkowe materiały i liczne ćwiczenia sprawiają, że nauka staje się przyjemna, a przyswajanie informacji nie sprawia żadnego problemu. Minusem Udacity są ceny – często za jeden kurs trzeba zapłacić nawet kilkaset dolarów miesięcznie.

Koduj z Codecademy

Jeśli chciałbyś nauczyć się projektować strony WWW za darmo, wypróbuj Codecademy. Serwis oferuje kursy z najpopularniejszych 12 języków programowania – od klasycznego HTML, przez interaktywny JavaScript, aż po niezbędnego w pracy programisty Pythona. To Ty decydujesz, czego chciałbyś się uczyć i w jakim tempie. Co czeka na Ciebie na platformie? Szczegółowe lekcje i liczne ćwiczenia, dzięki którym opanujesz sekrety tworzenia stron internetowych. Chętni użytkownicy mogą skorzystać z płatnej wersji, która obejmuje między innymi pomoc na żywo od doradców Codecademy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting