Wózki dziecięce a naturalna skóra

Wózki dziecięce

Materiały z których wykonane są wózki dziecięce to jeden z najważniejszych parametrów, którymi kierujemy się w wyborze określonego modelu. Zróżnicowanie materiałowe w przypadku wykonania gondoli, rączki, kół czy stelażu pozwala na funkcjonalność wózka w różnych warunkach atmosferycznych oraz wygodę użytkowania (czyszczenie, przenoszenie itp.).

Materiały z których wykonany jest wózek dziecięcy to jeden z najważniejszych parametrów, którymi kierujemy się w wyborze określonego modelu. Zróżnicowanie materiałowe w przypadku wykonania gondoli, rączki, kół czy stelażu pozwala na funkcjonalność wózka w różnych warunkach atmosferycznych oraz wygodę użytkowania (czyszczenie, przenoszenie itp.). Coraz bardziej popularnym i wracającym do łask po długiej przerwie materiałem jest skóra naturalna. Jakie są jej właściwości i jaką ma przewagę nad innymi tekstyliami?

Gondola – lekka czy solidna?

Gondola razem z budką tworzą ochronną barierę, która z jednej strony powinna ogrzewać i chronić przed wiatrem w obliczu niskich jesiennych i zimowych temperatur, a z drugiej strony – oddychać i chronić przed przegrzaniem podczas wiosennych i letnich spacerów. Tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów pozwala uzyskać tego typu właściwości. Wśród dostępnych modeli znajdziemy gondole wykonane z tworzyw sztucznych. To najpopularniejszy materiał, którym pokrywa się gondolę wózka. Jest odporny na czynniki atmosferyczne, może posiadać dowolny kolor, który nie powinien blaknąć nawet w obliczu intensywnego użytkowania. Materiał syntetyczny posiada jednak swoje wady, może powodować reakcje alergiczne, nie jest też całkowicie naturalny i oddychający.

Skóra naturalna – przewaga ekologii

Jeśli mamy w planach otaczać naszą pociechę materiałami naturalnymi i wychowywać je w zgodzie z ekologią, warto zwrócić uwagę na naturalne pokrycie gondoli. Jednym z nich jest wspomniana wcześniej skóra. Skórzany wózek dziecięcy jest elegancki, a jednocześnie – komfortowy w użytkowaniu. Skóra ze względu na swoje właściwości antyalergiczne i oddychające – doskonale spisuje się w tej roli. Jej syntetycznym odpowiednikiem jest eko-skóra, znacznie tańsza w wykonaniu, prezentująca się równie dobrze, jednak posiadająca nieco inne parametry. Producenci prowadzą coraz to nowe badania i testy, które mają na celu maksymalne zbliżenie własności technicznych eko-skóry do jej naturalnego odpowiednika. Jej zaletą jest przede wszystkim brak ograniczeń we wzornictwie i fakturze oraz duża wytrzymałość i sprężystość.

Skórzane pokrycie dobrze sprawdza się również w przypadku rączki do prowadzenia wózka – zapobiega ślizganiu się oraz zapewnia komfort w prowadzeniu. W konstrukcji stosuje się także skórzane amortyzatory, które mają przewagę nad amortyzatorami sprężynowymi przede wszystkim w kwestii nie generowania hałasu podczas bujania oraz delikatnej amortyzacji na wyboistym podłożu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting