Jak wybrać laptop w cenie do 1000 zł?

Jak kupić dobrego laptopa w cenie do 500 lub 1000 złotych

Czy zakup dobrego laptopa w cenie poniżej 1000 złotych jest w ogóle możliwy? Tak, zdecydowanie. Przy odrobinie sprytu możesz stać się właścicielem sprawnego laptopa na gwarancji, nie wydając przy tym fortuny. Jeżeli jesteś zainteresowany taką możliwością, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wybrać sprzęt komputerowy doskonałej jakości w przystępnej cenie.

Zakup nowego laptopa to zwykle wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Na takie koszty nie każdy może sobie pozwolić, nie zawsze z resztą warto – przekonuje nasz rozmówca z firmy SHOPLET. Jeżeli potrzebujesz laptopa, ale nie dysponujesz pokaźną ilością gotówki i nie interesują cię wysokie raty, warto rozważyć kupno używanego sprzętu.

Zakup używanego laptopa – bądź ostrożny

Zastanawiając się nad zakupem używanego laptopa zwykle nachodzi nas poważna obawa, czy sprzęt ten będzie sprawny. Faktycznie, zawierając transakcję z przypadkowym sprzedawcą prywatnym, zawsze wystawiamy się na ryzyko zakupu komputera uszkodzonego, który bardzo szybko odmówi nam posłuszeństwa.

Aby uniknąć tak przykrej niespodzianki, dobrze jest rozejrzeć się za sprawdzoną firmą, która zajmuje się sprzedażą używanej elektroniki profesjonalnie. Po pierwsze, takie przedsiębiorstwa, zanim zdecydują się na wystawienie komputera na sprzedaż, poddają go gruntownemu przeglądowi i ewentualnym naprawom, wraz z wymianą najbardziej zużytych podzespołów.

Po drugie, kupując w zarejestrowanej, legalnej firmie, nawet na używany sprzęt komputerowy otrzymujesz gwarancję, która uchroni cię przed zbędnymi kosztami w sytuacji, gdyby laptop jednak nie spełniał twoich oczekiwań.

Najlepszy deal – laptop poleasingowy

Ważne jest także to, w jaki sposób komputer był wykorzystywany przez poprzedniego właściciela. W przypadku laptopów, używanych przez prywatne osoby, nigdy nie możemy mieć pewności, w jaki sposób komputer był eksploatowany. Niewykluczone, że laptop przeżył najróżniejsze przygody, które mogą odbić się na jego działaniu w przyszłości.

Najlepszym sposobem na pewny zakup niedrogiego laptopa w cenie do 1000 zł jest wybór sprzętu poleasingowego. Takie komputery skupowane są od dużych przedsiębiorstw, które w ramach oszczędności kupują dobre laptopy w firmie leasingu, a po spłaceniu komputerów oddają je do skupu.

Sprzęt wykorzystywany w warunkach biurowych nie jest narażony na zagrożenia, jakie czyhają na domowych użytkowników, toteż takie laptopy są w bardzo dobrym stanie i nowym właścicielom służą bezawaryjnie przez wiele kolejnych lat. Z reguły mają też znacznie lepsze parametry, niż urządzenia prywatne i dostępne są z pełnym oprogramowaniem.

Oczywiście, fabrycznie nowy laptop zawsze kusi, chociażby nową, lśniącą obudową, podczas gdy na sprzęcie używanym możemy spodziewać się drobnych zadrapań. Jednak niedoskonałości w wyglądzie rekompensuje atrakcyjna cena, a zewnętrzny wygląd komputera łatwo odświeżyć, np. używając specjalnych naklejek na obudowę.

Wybór używanego laptopa to świetne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy nie stać cię na nowy sprzęt lub starasz się niewielkim kosztem wyposażyć nowe biuro swojej raczkującej firmy. Warto sięgnąć po nie również wtedy, gdy komputer ma służyć ci wyłącznie do prostych zadań, jak przeglądanie Internetu i korzystanie z poczty, albo przeznaczony jest na pierwszy komputer dla dziecka.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting